Břehová byt

 

 

Blok úřednických nájemních domů, ve kterém se nachází rekonstruovaná bytová jednotka, postavil roku 1911 v asanačním území Josefova stavitel Josef Žák podle projektu A. Engela. Třítraktové domy s půdorysem do písmene „V“ jsou situovány v urbanisticky příznivé poloze u Starého židovského hřbitova. Do dnešního dne se zachovala téměř neporušená podoba těchto domů. Domy jsou kulturní nemovitou památkou a prohlášeny od roku 1993 za památku světového kulturního dědictví UNESCO.

Cílem rekonstrukce bytu 3+1, velikosti 131 m2 bylo především zlepšení úrovně bydlení t.j.rehabilitace zašlých původních prostor a modernizace hygienického zázemí. Novou dispozicí koupelny a toalety vznikla velkorysá obytná vstupní hala a šatna , ze které se může vstoupit do ložnice a obývacího pokoje. Ve vstupní hale se také nachází malá technická místnost s plynovým kotlem pro ústřední vytápění. Kuchyň s obývacím pokojem je propojena novými čtyřkřídlými skládacími dveřmi.

Na přání klienta byl navržen nábytek do ložnice, kuchyňská linka, knihovny, šatní skříně a kryty na radiátory.

V celém bytě byly zachovány cenné architektonické a uměleckořemeslné detaily a prvky jako původní kazetové dveře, mosazné dveřní a okenní kování.

LOKALITA

Břehová, 110 00 Praha 1

FÁZE PROJEKTU

Realizace: 2017

Category

Bydlení, Rekonstrukce