Byt v Haštalské

 

Byt o velikosti 121 m2 se nachází v objektu Haštalská 4, č.p. 479 na Starém Městě v Praze 1.

Dotčený objekt je reprezentativní nájemní bytový dům z roku 1902 postavený podle plánů stavitele Jana Huga Dvořáka pro Vácslava Havla. V r. 1929 byl v půdním prostoru zřízen ateliér s bytem pro akad. malíře Ženíška a teprve v 90.letech 20.století byl vestavěn další půdní byt.

 

Cílem rekonstrukce mezonetového podkrovního bytu bylo především napravit nevhodné stavební úpravy z roku 2007

 

Umístěním celoskleněné stěny s posuvnými dveřmi do pokoje při dvorní fasádě a především osazením nového střešního okna v kuchyni se dosáhlo chybějícího dostatečného osvětlení v přízemí mezonetu. Otevřením vstupního prostoru do obývací části, odstraněním sádrokartonových příček, odhalením dřevěných částí krovu a použitím světlých pastelových barevných odstínů v kombinaci s černou se dosáhlo okamžité příjemné změny v celém interiéru. V přízemí i v horním patře byly zmodernizovány původní koupelny, kde byla použita velkoformátová keramika v barvách šedé a černé.

V celém bytě byl na přání klienta navržen a vyroben nábytek v moderním jednoduchém stylu v jemných barevných odstínech v kombinaci s dubovou dýhou, který účelně a prakticky zaplňuje interiér.

LOKALITA

Praha 1, Staré Město

REALIZACE

2020

Category

Bydlení, Rekonstrukce