Cowork Clubco

 

 

NÁVRH MODERNÍHO COWORKU VE SPOLUPRÁCI STUDIA ACHT A VOS INTERIEUR

 

Coworking Clubco se nachází v areálu business parku Vlněna a na místní historii spjatou s látkami odkazuje i pojmenování nově vzniklého coworkingu, včetně jeho architektonického a interiérového řešení od Studia acht a nizozemských Vos Interieur.

 

Naším záměrem bylo vytvořit vzdušný a otevřený coworkingový prostor se silnou vizí a nezaměnitelným designem. Do výsledné podoby jsme zakomponovali i umělecké prvky jako soudobé graffiti, neonové instalace nebo autorské grafiky formou velkoplošných tapet.

 

Prostor rozkládající se ve třech podlaží o rozloze více než 2000 metrů čtverečních poskytuje návštěvníkům a klientům z řad freelancerů, startupů i malých firem asi 220 míst k sezení. Jedná se o jedno podzemní a dvě nadzemní podlaží, která jsou propojena velkorysým atriem a výrazným točitým žlutým schodištěm. Pracovní místa se nacházejí nejen v otevřeném společném prostoru poblíž středového schodiště, ale i v uzavřených kancelářích a ve stavebně oddělené klidnější části.

 

MOTIV KLUBÍČKA SE NESE CELÝM PROJEKTEM

 

V podzemním podlaží se nachází zasedací místnosti, příležitostný bar a focus roomy. V přízemí návštěvníky vítá kavárna Rebelbean, za ní se nachází recepce, multifunkční prostor auditoria s podiem, kanceláře, zasedací místnosti a zázemí včetně kuchyňky. S motivem vlny si pohrávají nejenom názvy zasedacích místností Mohér, Kašmír nebo Alpaka, ale i informační systém z pera grafického designéra Lukáše Kijonky. Jeho rozvinutý motiv klubíčka návštěvníka zdálky vítá i na venkovních sklech kanceláří či na terase, která ke sdílenému pracovišti v prvním patře přiléhá.

 

Dominantou centrálního prosvětleného prostoru je sloup se světelnou instalací sahající přes všechna tři podlaží a kolem něho se vinoucí žluté schodiště. Neonová instalace vzešla ze spolupráce hlavního architekta Studia acht Václava Hlaváčka a vizuálního umělce Michala Škapy, od něhož pochází i graffiti v některých místnostech a instalace na venkovní fasádě.

 

Neotřelý design podpořili architekti využitím výrazných barev v prostoru i v originálním mobiliáři. Interiér tak dotvářejí originální kousky nábytku jako svítidla Ingo Maurer, křesla Club sofa 4800 a vybavení značky Vitra.

 

 

LOKALITA

Vlněna Office Park, Brno

REALIZACE

2021

WEBOVÉ STRÁNKY

Clubco

Category

Administrativa, Komerční Prostory, Polyfunkce