Centrum Pivovar Děčín

 

Stavba obchodního a kulturně společenského centra Pivovar Děčín je umístněná v areálu bývalého pivovaru v Děčíně Podmoklech. Jádro stavby je tvořeno dvoupodlažní obchodní pasáží s vice než 60 obchodními jednotkami na pronajímatelné ploše 17 500 m2. Základní myšlenka celého konceptu staví na přirozeném využití a zachování původní zástavby v harmonické rovnováze s výstavbou nových prodejních ploch a technického zázemí. Dvoupodlažní část novostavby využívá dané konfigurace terénu – svahu Letná, je do něj zaříznuta tak, že střecha novostavby tvoří nové pokračování terénu a slouží jako parkoviště pro 400 automobilů. Historické objekty se spoustou jedinečných prostorů a konstrukcí byly rekonstruovány a připraveny pro umístění jak klasických, tak specifických obchodních jednotek – restaurace s minipivovarem, dětské hřiště, sály pro jednorázové akce, kavárna, ….

Napětí mezi starým a novým propsáno do prostého propojení severní a jižní dvorany ve stopě původního pivovarského dvora. Modulace obchodní pasáže je podřízena snaze o optické i fyzické propojení interiéru s členitou frontou historických dvorních fasád památkově chráněného pivovaru. Barevné pojetí rozvíjí koncept ve své přirozenosti. Harmonie rekonstruovaných fasád historických objektů v pastelových tónech a prostého betonu novostavby s dřevěnými a skleněnými doplňky neměla překvapit, ale uklidnit. Ve větší míře použitá černá barva sjednocuje podklad pro kompozici reklam. Kombinace podlahových šedobílých šachovnic s akcenty dekorativních dlaždic dle původních vzorů je chápána jako klasický a ověřený estetický vzorec veřejného prostoru.

LOKALITA

Děčín, Czech Republic

KLIENT

Settimo development (Settimo Management)

FÁZE PROJEKTU

Realizace 2014

OCENĚNÍ

Best of Realty 2014 v kategorii Obchodní centra CIJ Awards Czech Republic 2014 v kategorii Best Shopping Center Development, nominace v soutěži Stavba roku 2014

Category

Komerční Prostory, Polyfunkce, Rekonstrukce