Ponāvka

 

 

 

Ponávka je rychle se rozvíjející areál bývalých Škrobáren s počátky v 19.století. Areál se rozprostírá jižně od centra města Brna. Zabírá plochu 10,25 ha mezi ulicemi Dornych a Masná, kde sousedí s budovou Masné burzy od Bohuslava Fuchse.

Areál je klasickým brownfieldem, který díky novému využití podporuje dynamiku pulsujícího městského organismu.

Areálem protéká říčka Ponávka, která rozřezává areál na dvě funkční plochy, zároveň vytváří linii klidové zóny, kolem které by do budoucna měly vyrůst i venkovní sportoviště. Směrem k Dornychu jsou konverzovány staré budovy. Podařilo se zde zachovat a opravit průmyslové budovy z konce 19.století, dát jim novou náplň, vytvořit z nich kancelářské budovy s nádechem dobového ducha.

Plocha za říčkou, brownfield po bývalých jatkách, je rozčleněna dle nového plánu na CT boxy a Office boxy. CT boxy jsou jednotky o 800 m2, které obsahují tři funkční prostory: Kanceláře, showroom a sklad/ lehkou výrobu. Díky multifunkčnosti přivádí tyto jednotky do areálu široké spektrum nájemníků, kteří pak vytváří dynamiku oblasti. Najdete zde showroomy, prodejny, sklady i lehkou výrobu.

Office boxy jsou čtyřpatrové budovy o ploše 11.824 m2 s vnitřním atriem. Hlavní funkce kanceláří je doplněna o retail, restauraci a kavárnu v části parteru. V prvním nadzemním podlaží, kam není možno dostat přirozené světlo je umístěno parkování.

Areál se dále stavebně rozvíjí. Momentálně se v areálu staví i studentská kolej (oficiální název objektu DOMEQ), která by měla areál oživit i v podvečerních hodinách. V plochách, které bude možné ještě využít vzniknou další kancelářské budovy. Investor dbá i na to, aby veškeré okolní plochy byly využité pro zeleň a vytvářely harmonické prostředí celého areálu.

LOKALITA

Ponávka, Brno, Česká republika

KLIENT

CTP Invest, spol. s r.o.

FÁZE PROJEKTU

Realizace 2013 - současnost

Category

Administrativa, Bydlení, Komerční Prostory, Polyfunkce, Průmysl, Rekonstrukce, Transport, Urbanismus