Spielberk Office Center

 

 

Spielberk Office Center je prvotřídní adresa kancelářských budov vysokého standardu, která vytváří komunitu perspektivních firem. Areál obsahuje veškerou vybavenost, jako jsou restaurace, kavárny, fitness, které tvoří pracovní prostředí příjemnější a pohodlnější. Záměrem bylo navrhnout centrum pro lidi, kteří zde pracují, tak, aby jim bylo nejenom místem práce, ale i odpočinku. Vytvořit dokonalý poměr mezi pracovním a přirozeným přírodním prostorem.

 

Hlavním urbanistickým prvkem je podélné jezero kolem něhož jsou rozesety jednotlivé kancelářské budovy. Směrem k ulici Heršpická jsou to 5-ti podlažní Villy, ke kolejím pak budovy IQ. Celý areál vrcholí dvojicí výškových budov Tower  A a Tower B. Jednotlivé Villy mají výměry kolem 5000 m2 a jsou propojeny podzemními garážemi. Fasáda je tvořena autentickými holandskými cihlami. Střešní terasy nabízejí panoramatické výhledy na Brno. Samotný parter byl vytvořený ve spolupráci s holandským zahradním architektem Lodewijkem Baljonem.

 

Budovy IQ tvoří inteligentní řešení pro široký rozsah poptávky na 40 000 m2. Od callcenter, vývojové a development firmy, regionální sídla firem. Budovy jsou navrženy s největší efektivitou prostoru, tak aby si firmy mohly vytvořit optimální velikost pracovního prostoru a případně expandovat jak horizontálně, tak vertikálně dle toho, jak firma roste. V parteru budov je umístěna kantýna, fitness, kavárny a další gastro provozy.

Věže Tower A a Tower B byly postaveny jako poslední část celého areálu. Budovy získaly jako první ve střední Evropě certifikát Breeam Outstanding. Tower B je ideální reprezentativní sídlo pro sídlo firmy. Vstup do budovy je kontrolován vzdušnou recepcí.  Tower A je od konce roku 2016 provozována jako hotel Marriott Courtyard.

 

Centrum se stalo pulsující součástí města. Navazuje na cyklostezky, a tak si své návštěvníky najde i v dobách pracovního klidu.

LOKALITA

Brno, Česká republika

KLIENT

CTP Invest

FÁZE PROJEKTU

Realizace 2010

Category

Administrativa, Komerční Prostory, Urbanismus